יעל היינמן – ברמן, ליווי משפחות לאורח חיים בריא

זהו טקסט מקדים לטופס הרשמה לסדנאות.
ניתן לספק כאן מידע אודות הסדנאות הקרובות, לציין תאריכים, מיקומים וכדומה.

שם *

מייל *

טלפון *

בחירת מועדי סדנא (ניתן לסמן יותר מאפשרות אחת)

הערות


×

הבלוג של יעל

קוקה-קולה – לכל איש יש שם

הפרסומות בחיינו

בחיים שלנו אנחנו מוצפים בפרסומות מכל עבר, שלטי חוצות, טלוויזיה, לפני כל סרטון ב- YOUTUBE, על אריזות מזון ועוד. כולנו יודעים שמדובר בפרסומת ולוקחים אותה ואת המידע בה בעירבון מוגבל. לפעמים אנחנו אפילו מפספסים מוצרים טובים מרוב סקפטיות לגבי הפרסומות, כמו למשל אקטיביה, שאכן נמצא מחקרית שעוזרת לבעיות של נפיחות ונטייה לעצירות, או הדנכול, שאכן מכיל פיטוסטרולים במינון אפקטיבי כדי להוריד כולסטרול רע (LDL). להמשך »


על אפייה בייתית, פאשלות ואילתורים

מזה כשנה אני כותבת כתבות  ומתכונים לאתרי אינטרנט שונים, ובעיקר לאתר shvoong.
לפני כשבועיים, פנה אלי עורך האתר ושאל אותי אם אהייה מוכנה לשלוח להם מתכונים לשבועות, כמובן שאמרתי, כן!

לכל אחד מאיתנו יש מתכונים טובים שעוברים בירושה, או כאלו שטעמנו אצל חברה, דודה וכד' ,ביקשנו אותם ובשמחה אנחנו מקבלים עליהם מחמאות ואז מעבירים הלאה.

הבלוג הזה בעצם מוקדש לכמה נשים שמשתתפות אצלי בקבוצה לירידה במשקל ומדירות את רגליהן מהמטבח.
אצלן בבית הגבר הוא גם האחראי על המטבח, ולא בעניין של לתת הוראות וייעוץ בגוף הסרט:" לא נראה לך, שכדאי לשים יותר שמן…..עכשיו אני מבין למה השניצלים של אמא שלך יותר טעימים" ועוד.
אלא הוא זה שמבשל את הארוחות לכלל המשפחה !
בהתחלה ממש קנאתי, איזה נכס!
אישי שיחיה, גבר שבגברים, אך במה שקשור למטבח, התרומה שלו למשפחה מסתכמת בחביתה ולפעמים, פסטה ברוטב עגבניות ואז במשך ארוחה שלמה:

אישי: נו, איך הפסטה?
אנחנו: מעולה, ממש טעים
אישי: נו,איך הרוטב?
אנחנו: אחלה, העשבי תבלון שהכנסת ממש מוסיפים
אישי: נו, אז איך השילוב?
אנחנו: אין מילים, ממש משהו משהו!!!!
אישי: נו, אז איך יצא?

וכן הלאה וכן הלאה. ולמרות כל החיזוקים החיוביים שלנו, זה לא תופס תדירות גבוהה מעבר לפעם בחצי שנה. כנראה, שאני צריכה להתחיל להוציא את שורשיי הפולניים לפעולה ולשנות אסטרטגיה.

בכל מקרה, אחרי שלב הקנאה, הבנתי שיש מחיר לכך שאין להן שליטה על מה מתבשל אצלן בבית, ושבעצם הן מוותרות  על ההנאה שבבישול למשפחה,ההחלטה איזה אוכל יונח על השולחן, איזה אוכל אני אכניס לגוף שלי ועוד ועוד.
והכל נובע מפחד שהבישול לא יצליח לי, שיצא לי פחות טוב מלאבא, שמא, פתאום אם אכנס למטבח, הוא יועבר אליי במשרה מלאה ועוד כל מיני סיבות  רגשיות יותר.

כאשר העברתי לעורך shvoong את המתכונים, נפלה עליי התובנה, שהוא בטח גם מצפה לתמונות של התוצרים המוגמרים.
הכנתי את עוגת הגבינה האפוייה, שעברה אליי בירושה מאימו של אישי, מתכון קל ,עוגה נהדרת ואפילו לא מאד שמנה, מאחר והיא מבוססת על גבינות 5% .

בעוגות גבינה אפויות, חשוב לא לפתוח את התנור בזמן האפייה כדי להציץ על הצבע, אך בתנור שלי, המנורה הלכה ואי אפשר לראות כלום מבלי להציץ.
מפה לשם, הצצתי על יצירת הפאר שלי, וכשהיא יצאה מהתנור לאחר מנוחה ארוכה, התגלתה לי עוגת גבינה עם השבר הסורי- אפריקאי, שחוצה אותה!!!!!! (התמונות וההוכחות לפניכם)
מה עושים? כיצד שולחים תמונה כזו לעורך? האם אפשר להמיר את המתכון בשיעור גאולוגיה, לימוד על שכבות קרקע , היווצרות קניונים בקרום כדור הארץ…….

החלטתי לאלתר, לקחתי 2 יוגורט 3% שומן עם 1 כף אבקת סוכר, ערבבתי היטב ומלאתי את התהומות בעוגה. עדיין נראו עמקים בעוגה.
או אז, שלפתי את השוקולד המריר מהמזווה וגררתי אותו מעל הקרם יוגורט וראו זה פלא, השבר הסורי-אפריקאי ממש נעלם, פני כדור הארץ חזרו להיות חלקים ורגועים.

שלחתי את התמונה בגאווה והעוגה טעימה עם הקרם ובלי הקרם, תנסו ותראו.

הנמשל:
*תאונות אינן קורות, הן נגרמות.
*חשוב לאלתר בחיים.
*מאחורי כל תמונה יש סיפור
*גם פולניות יכולות!

 


מחירות לעבדות – על מתכוני חג משודרגים!

הנה שוב הגיע פסח, עם הפרחים, מזג האוויר ההפכפך, ההכרה שהקיץ והביקיני מתקרב וההכנות לקראת ליל הסדר: אצל מי חוגגים, מי מכין מה, מי מנקה מה, נקרא את ההגדה עד הסוף או רק עד החלק של הארוחה ואולי בכלל נעוף מהארץ ונדלג על הניקיונות וארוחות החג?

אני אישית אוהבת את פסח, יש חופשה ארוכה, אוכל אחר שאני מתגעגעת אליו ושמחה לפגוש בו פעם בשנה וזה ממש מספיק,אין צורך להיסחף ולהמשיך בחוויה הקולינרית הזו לאורך זמן: גפילטע פיש, קניידעלך, מצה בריי, עוגת מצות, מצה עם שוקולד או ריבת תותים, לחמניות של פסח ועוד. להמשך »


נבטוטים וחסה או ממליגה עם גבינות שמנות, האם זו בכלל השאלה?

אתמול בפייסבוק, אחת מחברותיי האהובות כתבה: מחר יום ראשון חוזרים לחסה ולנבטוטים.
נשבעת לכם שראיתי את חיבוקיי הפרידה מהעוגות, הממליגה, הקיגל תפוחי-עץ, החמין ואת המבט הכועס והעויין שהופנה לעבר מגירת הירקות במקרר…. להמשך »


על בחירות בחיים.

השבוע ביום שלישי אנחנו בוחרים את הממשלה הבאה שלנו, ראש הממשלה, נציגינו בכנסת ובגדול כיצד ייראו חיינו בכמה השנים הקרובות.

מידי יום אנחנו עושים בחירות קטנות וגדולות, במה להשקיע את הזמן שלי- בעבודה או במשפחה, לצאת עם חברות או לאכול ארוחה עם המשפחה שלי, לבשל או לתלות כביסה בזמן שיש לי, לראות טלויזיה ,להתקשר לחברה או בכלל ללכת לישון, לקום בבוקר לאימון ריצה או להישאר במיטה החמה ולישון עוד שעה, לעשות שניצלים או לקנות שניצלים מוכנים? להמשך »


על אוכל וממתקים כפינוק ונחמה…..

היום היינו מוזמנים ליום פתוח בחטיבת הביניים של הבן שלי, הוא עולה בשנה הבאה לכיתה ז' ובאנו לפגוש את הצוות החינוכי ולהתרשם מבית הספר ואכן היה מרשים.
בדרך חזרה הבייתה, שוחחנו על המגמות השונות בבית הספר,מה האפשרויות הקיימות בפניהם כיום ואלו מגמות היו בימינו, ואין כלל מה להשוות! להמשך »


5 דרכים להתחיל את הבוקר בצורה מאוזנת

כולנו מכירים את שעות הבוקר המטורפות, נכון? זה לא רק אצלי בבית, שהשעון המעורר בסלולרי מצלצל במטבח, כי שכחתי להביא אותו ליד המיטה, אני קופצת מהמיטה ,קפואה ומקללת את הסלולרי (ואת אמא שלו ),שלא הביא את עצמו באופן עצמאי לצידי המיטה. מה , אי אפשר להתחשב??? להמשך »